Утрински Весник
Македонија

(Фото/Видео) Снег во Маврово и Лазарополе

Messenger Creation 76af9686 C8a6 45a2 8e05 858105130c16.jpeg

Променливото време и падот на температурите донесоа снег на повисоките места.

Снежна идила во април денеска има во Маврово и Лазарополе.

/

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница