Утрински Весник
Скопје

(Фото) Со богата програма и масовна посетеност се отвори Џевахир Мол во Аеродром

Cr7b0296 Edit Scaled.jpg
Ss2

Скопје од денеска доби нов шопинг мол, место за нови дружби, настани и спомени.

Се отвори Џевахир Мол во скопската населба Аеродром место каде граѓаните можат да добијат најразлични услуги.

300x250 (7)

Со музичка програма под мотото „Аеродром пулсира“ на која настапија ДНК, Таско, Лара и Пајак и ДЈ Мац, свечено беш пуштен во употреба новиот простор кој на скопјани но и на посетителите и туристите ќе им понуди незаборавни доживувања.

default

Каква беше атмосферата на отворањето погледнете во фотографиите подолу.

Ss1

Можете да прочитате

Симоноски: ДУП за СЗ 16 во Ѓорче Петров е донесен на криминален начин

Хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Посебен сообраќаен режим викендов во Скопје поради предизборни митинзи