Утрински Весник
Свет

(Фото) Борис Џонсон во неочекувана посета на Украина

(Фото) Борис Џонсон во неочекувана посета на Украина

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон неочекувано пристигна во Украина и ги посети градовите зафатени од војна во северниот дел на регионот Киев.

dobivaj vesti na viber

На социјалните мрежи се појави видео од Џонсон на улиците на Буче, пренесе „Гардијан“

Потоа се појавија фотографии на Џонсон во Бородјанка.

Причината за неговата посета е од прва рака да види и слушне за злосторствата извршени од Русите во градовите во близина на Киев.

Можете да прочитате

(Видео) Масовна тепачка на жени во авион

Убиена американска политичарка, ФБИ покрена итна истрага

Помпео: Путин немаше да ја нападне Украина доколку Трамп сè уште беше претседател