Утрински Весник
Спорт

Фиорентина го доби Лех Познањ за ривал во Конференциската лига

Фиорентина го доби Лех Познањ за ривал во Конференциската лига

Италијанскиот калчолигаш Фиорентина ќе игра против Лех Познањ во четврт-финалето на Конференциската лига на УЕФА. Ница ќе се сретне со Базел, а победниците ќе вкрстат во полуфинална пресметка во ова европско натпреварување.

dobivaj vesti na viber

АЗ Алкмар, кој го елиминира Лацио, ќе игра против Андерлехт, а Вест Хем за ривал го доби Гент.

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ ВО КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА

ЛЕХ ПОЗНАЊ – ФИОРЕНТИНА

ГЕНТ – ВЕСТ ХЕМ

АЗ АЛКМАР – АНДЕРЛЕХТ

БАЗЕЛ – НИЦА

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА

ЛЕХ ПОЗНАЊ/ФИОРЕНТИНА – БАЗЕЛ – НИЦА

ГЕНТ/ВЕСТ ХЕМ – АЗ АЛКМАР/АНДЕРЛЕХТ

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром