Утрински Весник
Спорт

Феликс нема намера да се врати во Атлетико

Феликс нема намера да се врати во Атлетико

Жоао Феликс нема намера да се врати во Атлетико. Потугалецот од јануари е позајмен во Челси. Негова желба е да остане на „Стенфорд Бриџ“. Челси за неговата шест месечна позајмица издвои девет милиони евра.

dobivaj vesti na viber

„Португалецот е среќен во Челзи и Атлетико мора да биде подготвен за сериозни разговори ова лето“, велат медиумите на островот.

Португалецот има договор со Атлетико до 2026 година. Откупната клаузула изнесува 350 милиони евра.

Наводно, газдата на Челси,Тод Боли ќе започне преговори со Атлетико. Минатиот месец, Атлетико објави дека ќе го продаде Феликс за најмалку 140 милиони евра.

Феликс е најскапиот играч во историјата на Атлетико. Во јули 2019 година клубот за неговиот трансфер издвои 127 милиони евра.

Можете да прочитате

Македонските девојки на ЕП-2024 ќе играат во Унгарија

Карло Анчелоти откри кои играчи на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали

Кристијано Роналдо доби спор против Јувентус, еве колку пари треба да му плати славниот клуб