Утрински Весник
Македонија

Европратеничката Тинеке Штрик во посета на Собранието

20240402202219 Big 730x400 38.webp.webp
300x250 (7)

Пратеничката во Европскиот парламент Тинеке Штрик денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија.

За време на посетата, европратеничката ќе има средба со пратениците и членовите на Делегацијата во Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и Европската Унија. 

Ss1
Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ