Утрински Весник
Магазин

Џенифер Анистон се врати на снимање, првпат по смртта на татко ѝ

Џенифер Анистон се врати на снимање, првпат по смртта на татко ѝ

Џенифер Анистон беше забележана како се враќа на снимање нови епизоди од „Утринско шоу“ во четвртокот првпат по смртта на татко ѝ Џон Анистон, кој почина минатата недела на 89-годишна возраст.

dobivaj vesti na viber

Актерката (53) е облечена во целосно црна облека и е со спуштена коса на сетот во Лос Анџелес за третата сезона на популарната ТВ-серија.

Снимањето се одвива цела есен оваа година со нејзините колеги Рис Витерспун и Били Крудап, како и новодојдениот Џон Хем. Третата сезона се враќа на „Епл ТВ-плус“ во 2023 година.

Можете да прочитате

Канје Вест ќе ѝ плаќа на Ким 200.000 долари месечно како алиментација

Кевин Спејси доби улога во британски филм

Рајан Џонсон се надева дека наскоро ќе се снима „Нож во грб 3“