Утрински Весник
Македонија

Едно лице потешко, а две полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Струга

Едно лице потешко, а две полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Струга

Утрово во 00.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Струга, кај „Оровничка плажа“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Ф.М.(31) од струшкото село Франгово и патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.О.(34) од селото Велешта.

dobivaj vesti na viber

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Ф.М., констатирани во болницата „Сав.Еразмо“ во Охрид.

Со телесни повреди се здобиле возачот А.О. и неговиот сопатник А.В.(23) од Велешта, констатирани во Општа болница Струга. Увид на местото извршила екипа на СВР Охрид.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран