Утрински Весник
Македонија

Единствен што се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Единствен што се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Единствен што се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, и ДУИ, од која се отцепи фракција, реагираат од опозициската партија на прес-конференцијата на Богданка Кузеска од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„СДС тоне секој ден. Нема анкета на која СДС не губи со разлика од 3:1. ДУИ е пред распаѓање, сите видоа дека се криминално здружение, каде што тендерите се, пред сè. И во СДС и во ДУИ сите знаат дека крајот им се ближи, па бегаат и го напуштаат бродот што тоне“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Власта, како што додаваат, знае дека уставни измени нема да има, па дури и нивни пратеници нема да ги поддржат, затоа креираат вештачки раскол во ВМРО-ДПМНЕ, кој ќе се стопи како мајски снег.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран