Утрински Весник
Македонија

Ќе се асфалтира делницата Велес – Градско, затворена за сообраќај од 8 до 18 часот

Ќе се асфалтира делницата Велес – Градско, затворена за сообраќај од 8 до 18 часот

Во однос на објектот „Рехабилитација на Регионален пат Р1102, делница Велес – Градско”, АМСМ известува дека поради вградување на асфалтен слој, на 14, 15, 16 и 18 септември, ќе биде затворена за сообраќај делницата Велес – Градско во периодот од 08:00 – 18:00 часот.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран