Утрински Весник
Свет

Две лица загинаа при уривање на мал авион во Калифорнија

Screenshot 2024 03 31 112752.png
Ss2

Две лица загинаа кога мал авион се урна на аеродромот во градот Трaки во американската сојузна држава Калифорнија, соопшти локалната полиција. Едномоторниот авион се урна синоќа додека се обидувал да слета на аеродромот Трaки Тахо, соопшти полицијата во објава на социјалните мрежи. Не е наведено колку луѓе имало во авионот. Националниот одбор за безбедност на транспортот и Федералната управа за авијација денеска ќе почнат истрага.

Ss1

Можете да прочитате

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Нетанјаху најави „уште поболни напади против Хамас“

Пленковиќ и Мицотакис можни наследници на Фон дер Лајен