Утрински Весник
Македонија

Две лица силувале малолетничка во Скопје

На 04.02.2024 во 13.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода две лица од скопско село на возраст од 20 и 24 – години, поради постоење основи на сомнение дека извршиле обљуба врз малолетничка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Ахмети го најави Османи за претседателски кандидат и барањето за потпретседател на државата

Стоилковски: Анастасов од СДС излажа, Пробиштип се труе со тешки метали, а тој реди соларни панели

Бојмацалиев: Никој ниту сега ниту порано саботираше некого, 140.000 обрасци за патни исправи се на пат кон Македонија