Утрински Весник
Македонија

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Puka Earachinovo.jpg
300x250 (7)

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, кога беше пукано врз градоначалникот и неговите соработници, дознава ТВ21 од полициски извори. 

Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беше пренесено во болница, и веднаш подложено на операција, а со полесни повреди беше уште едно лице. Денеска беше објавено дека двете лица се во стабилна состојба.

300x250 (7)

Веднаш по инцидентот, МВР го блокираше влезот и излезот од Арачиново, а областа беше надлетувана со полициски хеликоптер.

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ