Утрински Весник
Македонија

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Глутница кучиња нападнаа маж во Кичево, со тешки повреди пренесен е во болница

Вчеравечер, во 23.30 часот, во Полициската станица Аеродром, 34-годишниот Д. Т. од Скопје пријавил дека на улицата Лисец бил каснат од куче скитник, велат од МВР.

dobivaj vesti na viber

Претходно истиот ден, во 13.25 часот, во Полициската станица Ѓорче Петров, 48-годишниот К. К. од Скопје пријавил дека на улицата Лука Геров бил каснат од куче скитник, додаваат од МВР.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка