Утрински Весник
Македонија

Двајца малолетници повредени во сообраќајка меѓу патничко возило и мотоцикл во Неготино

Пензионер паднал возејќи мопед низ Кочани – со тешки повреди е однесен во болница

Двајца малолетници повредени во сообраќајка меѓу патничко возило и мотоцикл во Неготино, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Имено, денеска во раните утрински часови, поточно во 00.05 часот било пријавено дека во Неготино на ул.“Индустриска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “пасат“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Р.Д.(39) од Неготино, и мотоцикл “априлиа“ со неготински регистарски ознаки, управуван од малолетник од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник од мотоциклот, констатирани во ЈЗУ Здравствен дом Неготино.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии