Утрински Весник
Спорт

Доријан Бабунски е избран за играч на месецот во Унгарија

Доријан Бабунски е избран за играч на месецот во Унгарија

Македонскиот репрезентативец Доријан Бабунски има одлична сезона во првенството на Унгарија. Тој блеска во дресот на Дебрецен, а вчера го постигна победничкиот гол за својот тим на дуелот против Кишварда.

dobivaj vesti na viber

Помладиот Бабунски доби и големо признание за досегашните настапи. Тој е избран за најдобар фудбалер во првенството на Унгарија за месец февруари. Во тој период постигна дури шест гола за Дебрецен.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име