Утрински Весник
Македонија

До четврток времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд

Dozdovno Vreme.jpg
300x250 (7)

Во попладневните часови во Македонија се очекуваат врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи. На повисоките планини ќе има појава на снег. Преку ноќта ќе дува засилен ветер од северен правец (над 70 km/h) најизразен долж Повардарието. Засилен до силен северен ветер особено долж Поварадрието ќе дува и преку денот. Од утре па до четврток времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, наместа проследени и со грмнежи. Стабилизација на времето се очекува во петок кога ќе има локални врнежи од дожд, но и сончеви периоди.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија