Утрински Весник
Спорт

Димитиревски нема да брани против Малта

Димитиревски нема да брани против Малта

Македонија, по нерешениот резултат со Италија (1:1), утре ќе одигра уште еден натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во Ла Валета, во Ц-групата, Македонија и гостува на Малта.

dobivaj vesti na viber

Столе Димитриевски поради болка во грбот (повреда здобиена на мечот со Италија) нема да биде во комбинација за настап против Малта на утрешниот натпревар.

Селекторот Благоја Милевски дополнителни го повика Давор Талевски во А селекцијата.

Голманот на Шкендија веќе пристигна во Малта и ќе биде на официјалниот тренинг (19:00 часот) заедно со тимот.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања