Утрински Весник
Спорт

Данило се опоравува побрзо од Нејмар, заврши Мундијалот за Габриел Жесус

Данило се опоравува побрзо од Нејмар, заврши Мундијалот за Габриел Жесус

Нејмар и Данило продолжуваат со опоравувањето и остануваат под знак прашалник за осминафиналето на Бразил против Јужна Кореја. Ова го соопшти лекарот на бразилската репрезентација, Родриго Ласмар.

dobivaj vesti na viber

Нејмар и Данило се здобија со повреди на првиот натпревар на „селесао“ на Светското првенство против Србија. Проблемите и на двајцата се во скочниот зглоб.

„Уште не тренираат со топка и треба да видиме каков ќе биде тој премин во работата. Знаците од Данило се многу позитивни. Што се однесува до Нејмар, треба да видиме што ќе се случи. Ако се е в ред, имаме причина да мислиме дека Данило ќе биде подготвен за следниот натпревар“, изјави докторот Ласмар.

Селекторот Тите има и нови проблеми по дуелот со Камерун. На повреди се жалат Габриел Жесус и Алекс Телјес и тие веројатно нема да можат да играат до крајот на Светското првенство.

Можете да прочитате

Ирвинг дебитираше за Далас, Лилард со трипл-дабл им пресуди на Вориорс

Кевин Дурент во Феникс Санс

Сонот за двојна титула на ПСЖ заврши на „Велодром“ во Марсеј!