Утрински Весник
Спорт

Дани Алвеш уапсен во Барселона поради сексуален напад

Дани Алвеш уапсен во Барселона поради сексуален напад

Поранешната ѕвезда на Барселона, Јувентус и на ПСЖ, Дани Алвеш, е уапсен денеска во Барселона, поради обвинување за сексуален напад, јавуваат шпанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Алвеш е обвинет од девојка која наводно ја нападнал на предновогодишна забава во еден ноќен клуб во Барселона.

Бразилецот дојде во Барселона да ги расчисти обвинувањата кон него, но веднаш беше приведен од полицијата. Се очекува да има сериозен процес по обвинувањата од девојката.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал