Утрински Весник
Свет

Четири лица загинаа во пожар во Јапонија, меѓу кои се сомневаат дека има и три деца

Photo L.jpg

Четири лица, за кои се верува дека се жена и три деца, се пронајдени мртви откако избувна пожар во куќа во токиското одделение Шинагава, соопштија денеска токиската противпожарна служба и истражните органи.

Се чини дека телата на четири лица, за кои се верува дека живееле во таа куќа, имаат расекотини, пренесува агенцијата Кјодо.

Маж на околу 40 години е пренесен во болница откако вдишал многу чад од пожарот, а се очекува да биде сослушан во полиција.

Можете да прочитате

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

САД уништија седум радари на територијата контролирана од Хутите

Посебен сообраќаен режим во една општина во Скопје денес од 12 до 16 часот