Утрински Весник
Свет

Чешкиот претседател Петр Павел се повредил додека возел мотор

K 5.jpg

Чешкиот претседател Петр Павел е повреден додека возел мотор, но повредите не се сериозни, соопштија од неговиот кабинет. „Претседателот е повреден додека возел мотор“, објавија од кабинетот на претседателот на платформата Х (Твитер), пренесе Ројтерс. Според кабинетот, неговите повреди не се сериозни, но тој мора кратко да биде задржан на опсервација во болница.

Можете да прочитате

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

САД уништија седум радари на територијата контролирана од Хутите

Посебен сообраќаен режим во една општина во Скопје денес од 12 до 16 часот