Утрински Весник
Македонија

„Чекајќи го следниот состанок“ – Вучиќ и Ковачевски oдмораат на скали

„Чекајќи го следниот состанок“ – Вучиќ и Ковачевски oдмораат на скали

„Со премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, како во студентските денови додека го чекаме следниот состанок“, напиша српскиот претседател Александар Вучиќ на социјалните мрежи, споделувајќи фотографија.

dobivaj vesti na viber

Ковачевски и Вучиќ присуствуваат на првиот состанок на Европската политичка заедница во Прага, со лидери на уште 44 земји.

Можете да прочитате

Македонското МНР ја осуди изјавата на Костадинов, кој рече дека Македонија е втора бугарска држава

Мигранти од Мароко проселе во училиштен двор во Струмица

Човечки труп пронајден на Плачковица