Утрински Весник
Македонија

Бомба пронајдена во фабрика во Пробиштип

Policija 3.jpg

Вчера во 13.39 часот во Полициска станица Пробиштип, Р.Ф.(46) од Пробиштип пријавил дека во круг на фабрика, додека извршувал работни задачи, пронашол експлозивна направа.

– Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување ја подигнал експлозивната направа и констатирал дека станува збор за рачна бомба во кородирана состојба, информираат од МВР.

Извршен бил увид од ОВР Пробиштип.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава