Утрински Весник
Македонија

Без вода денеска улица во Центар

Без вода денеска улица во Центар

ЈП Водовод и канализација – Скопје извести дека денеска без вода од 08:30 часот до завршување на работите ќе бидат корисници од Маџирмаало.

dobivaj vesti na viber

– Поради отстранување дефект на водоводна цевка со пречник од Ф-2 цола на улицата Раде Јовчески-Корчагин бр. 32, од 08:30 часот до завршување на работите, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Маџирмаало, општина Центар, велат од Водовод и канализација.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија