Утрински Весник
Македонија

Без вода делови на Бутел

Без вода делови на улиците Московска и Партизанска

Поради технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа денес без водоснабдување од 09,00ч. ќе бидат корисниците од општина Бутел и тоа:

dobivaj vesti na viber

Поради водоводен приклучок ф-300 мм на ул. 2 Визбегово (Њу Стар), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Визбегово (о. Бутел). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско