Утрински Весник
Македонија

Без вода дел од улиците Ванчо Мицков и Демир Трајко во Карпош

Без вода делови на улиците Московска и Партизанска

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска, поради изведување водоводен приклучок од ф 100 мм на улицата Ванчо Мицков бр. 101, во периодот од 9 часот, па сè до отстранување на дефектот, без вода ќе останат дел од корисниците од улиците Ванчо Мицков и Демир Трајко (општина Карпош).

dobivaj vesti na viber

Можете да прочитате

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева

„Се извинувам Кежаровски тука живее?“ – објавен трејлерот за документарниот филм за случајот „Ореше“ (видео)