Утрински Весник
Македонија

Без струја делови на Петровец, Аеродром и Чучер Сандево

Утре без струја делови на Аеродром, Студеничани и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

– во периодот од 8.30 до 11.30 часот корисниците од улицата Петровец (крак лево од регионалниот пат Р1102) и улицата Петровец (крак десно од регионалниот пат Р1102) (општина Петровец);

– во периодот од 8.30 до 14 часот корисниците на улицата Ѓорѓи Крапчев, подулица 4, населба Лисиче (општина Аеродром);

– во периодот од 9 до 13 часот дел од корисниците од село Кучевиште, во близина на училиштето (општина Чучер Сандево).

Можете да прочитате

Земјава испраќа помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Oсмани: ОБСЕ дава сериозна поддршка преку активности и проекти за борба против антисемитизмот

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет