Утрински Весник
Скопје

Без струја дел од општина Бутел

Bez Struja.jpg

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Бутел.

– во периодот од 09.10 до 14.30 часот, без струја ќе бидат корисниците од населба Радишани и село Радишани во општина Бутел.

Можете да прочитате

Во пожарот кој ја зафати Универзална сала горел градежен материјал што требало да биде исфрлен

Со низа активности Општина Аеродром одбележува 19 години постоење

Дел од општина Гази Баба утре без вода