Утрински Весник
Скопје

Без струја, дел од неколку скопски општини

Stru A.webp.webp

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, известува дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска, без електрична енергија ќе останат:

· од 09:00 – 10:00 часот, корисниците од улиците: 100, 101, 102 и 103 во нас. Волково. (Општина Ѓорче Петров)

· од 09:00 – 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Иван Хаџи Николов во нас. Драчево. (Општина Кисела Вода)

· од 09:00 – 15:00 часот, корисниците од ул. Гаврил Константиновиќ во нас. Лисиче. (Општина Аеродром).

Можете да прочитате

Град Скопје: Не е наша надлежност да постапуваме во случаи со змии и други влекачи

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје и поради „Парадата на гордоста“

Автобусите на ЈСП денеска и утре ќе сообраќаат по неделен возен ред, со исклучок на овие линии