Утрински Весник
Македонија

Бебе пред два месеца родено со 900 грама на ГАК сега си заминува дома со два килограма

Бебе пред два месеца родено со 900 грама на ГАК сега си заминува дома со два килограма

Бебе родено со 900 грама пред два месеца на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје ја победи битката за живот и денес излегува од болницата.

dobivaj vesti na viber

Од ГАК објавија дека семејството Зендели си замина дома со најубавиот подарок.

„Принцот роден 900 грама си замина домче со цели 2080 грама по 66-дневна битка. Ордени животни за овие дечиња, за овие родители, за целиот персонал.
Принцу мал, и тебе ти посакуваме силно здравје, весели детски дни и остварени животни сни. ОИНТ, вие сте чудо… вие правите да веруваме во чуда, а овие бебиња тоа го потврдуваат!“, велат од ГАК.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран