Утрински Весник
Спорт

Батистута предизвика вистинско лудило кај аргентинските фанови

Батистута предизвика вистинско лудило кај аргентинските фанови

Аргентина го освои првото место во групата Ц со победата од 2:0 над Полска и се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар. Победата на аргентинската репрезентација во Доха ја следеше и Габриел Батистута, играчка легенда, а денес стручен коментатор на „ЕСПН“.

dobivaj vesti na viber

На социјалните мрежи беше објавена снимка од Батистута како поминува низ многубројните аргентински навивачи пред стадионот „974“ во Катар, каде играа Аргентина и Полска.

Со оглед дека е еден од најголемите играчи во историјата на оваа јужноамериканска земја, фановите се фотографираа и снимаа видеа со него. Настана вистинско лудило.

Можете да прочитате

Милан има само 2,8 милиони евра за трансфери

По најновите докази за силувањето: Сопругата на Дани Алвеш ги избришала сите заеднички фотографии

Адеми доби понуда од Штутгарт, но Динамо Загреб не му дозволува да замине