Утрински Весник
Спорт

Барселона со план да потроши 200 милиони евра за летни трансфери

Barselona.jpg

Екипата на Барселона планира да потроши околу 200 милиони евра за летни трансфери, пренесува „Фут Меркато“.

Според изворот, на крајот на сезоната Каталонците ќе продадат неколку играчи за да добијат што повеќе пари. Рафиња, за кој претензии има саудиски Ал-Хилал, речиси сигурно ќе си замине.

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта најави подобрување на финансиската состојба на клубот.

По 29 кола во Ла Лига, Барселона е на 2. место во поредокот со 64 бодови. 

Можете да прочитате

Карлос Алкараз поради повреда нема да ја брани титулата на турнирот во Барселона

Мек Грегор се враќа во октагонот по три години

Вињалес најбрз во спринтот во Остин