Утрински Весник
Спорт

Барди и Чурлинов во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Седум фудбалери на Грузија се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации. Сосема заслужено, со оглед дека Грузијците убедливо го освоија и првото место во групата. По двајца фудбалери има и од Македонија и од Бугарија, а Гибралтар нема свој претставник во најдобриот тим.

Енис Барди и Дарко Чурлинов се македонските репрезентативци кои добија најдобри оценки за настапот во годинашното издание во Лигата на нации. Тие се најдоа во идеалниот состав.

Македонија на крајот заврши како третопласирана во групата, со две победи над Гибралтар, едно реми против Бугарија во Разград и три порази.

Можете да прочитате

Најлошите 11 во првото коло на СП според „Газета дело спорт“

Луис Енрике: Нормално е играчите да имаат секс пред натпревар

Нејмар ги пропушта преостанатите два меча од групната фаза!