Утрински Весник
Македонија

Автопатот затворен кај Групчин поради тешка сообраќајка

Soobrakajka Policija Ai Photobank.png

Од 19:45 часот Автопат Скопје – Тетово, кај Групчин, поради сообраќајна незгода, патниот правец е затворен за сообраќај.
Од 19:45 часот Автопат Скопје – Тетово, кај Групчин, поради сообраќајна незгода, патниот правец е затворен за сообраќај.

Сообраќајот се пренасочува по стариот пат, соопштуваат од АМСМ.

Можете да прочитате

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава

Педофил избеган од „Идризово“ уапсен во Скопје