Утрински Весник
Македонија

Автомобил излета од патот и падна во река кај кичевско Колари

123.jpg

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера откако автомобил излета од патот и падна во река на патот од Кичево кон Стража кај селото Колари.

Како што пренесуваат медиумите најверојатно загинало едно лице. Од она што може да се види од снимките кои се појавија во јавноста се забележува смачканиот автомобил во реката. На видеото се гледа дека на лице место се екипи на пожарна, брза помош и полиција.

Web

Не се јасни причините за несреќата и се очекува во текот на денот да има повеќе информации од страна на МВР за тоа како дошло до оваа трагедија.

Можете да прочитате

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати, нека дојде и Мицкоски како осми, шпицен кандидат