Утрински Весник
Скопје

Автобус на ЈСП се качи на жарденерите кај Мавровка, за малце да се преврти

Avtobus Kaj Mavrovka2 1024x768 1.jpg

Сообраќајна несреќа денеска се случи пред ТЦ „Мaвровка“ во Скопје.

Двокатен автобус на ЈСП – Скопје од засега неутврдени причини заврши врз заштитната ограда на жардинериите кај булеварот.

Не е познато што е причина за несреќата и дали има повредени.

На местото на настанот забележливо е присуството на полицијата која врши увид.

Можете да прочитате

(ФОТО) Аеродром повеќе од три часа во тотален мрак

Цел кров падна врз паркирани автомобили во Маџари – направена е огромна штета (ФОТО)

Откорната кровна конструкција, паднати дрва и поплава по улиците: Еве што остави зад себе денешното невреме во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)