Утрински Весник

Author : Утрински Весник

Македонија

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Скопје, 15 јуни 2019 (/) – Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен...