Утрински Весник
Балкан

Атина денеска без такси превоз

Ministerstvoto Za Nadvoreshni Raboti Na Grci A.webp.webp

Таксистите во Атина, организирани од нивниот Синдикат утрово започнаа 24-часовен штрајк поради амандман од Министерството за туризам што се однесува нивниот сектор, јави дописничката на МИА од Атина.

Грчката метропола од 6 часот до утре наутро ќе биде без такси превоз

Од Синдикатот, паралелно закажаа и протест на кој ги повикаа на учество таксистите заедно со нивните возила.

Можете да прочитате

Вучиќ: Нема да паднеме на провокации, нема да војуваме против Бошњаците

Грција нема да испрати во Украина Ф-16 или противракетни системи

Голем антивладин протест во Тирана, фрлани молотови коктели врз владата и градскто собрание