Утрински Весник
Скопје

Априлијада на плоштадот во Автокоманда од 13 часот

Aprili Ada.jpg

Денеска, со почеток од 13:00 часот на плоштадот во Автокоманда ќе се одржи априлијада.

За добрата детска забава ќе бидат задолжени Светот на Биби и детскиот фестивал Поточиња, а дечињата ќе имаат можност да другаруваат со омилените ликови од детските цртани филмови, велат од општина Гази Баба.

Можете да прочитате

Изменет режим на сообраќај во Скопје во сабота и недела поради митинзи

Општина Центар организира хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Герасимовски: Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”