Утрински Весник
Македонија

Анкета на Трн.мк: Еве каков претседателски кандидат посакуваат дел од граѓаните

Trnaknet.jpeg

Пристигнаа резултатите од анкетата на која публиката на Трн.мк кажа каков претседател или претседателка посакува.

„Боцкавата“ заедница во најголем процент посакува претседател кој ќе е претставителен за да нè претставува во светот.

Web

Исто така, се очекува да ги продолжи преговорите со ЕУ, а најнепожелно е децата да му (ѝ) живеат надвор од Македонија.

На графикот подолу се целосните резултати.

Извор: трн.мк

Можете да прочитате

Ванковска: БРИКС е еден од одговорите на она дека немаме друга алтернатива

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство