Утрински Весник
Македонија

Ангелов: Нема информации за горење какви било опасни материи во ОХИС

Ангелов: Нема информации за горење какви било опасни материи во ОХИС

Како што извести директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, гаснењето на пожарот во ОХИС е во завршна фаза.

dobivaj vesti na viber

„Нема информации за горење какви било опасни материи“, рече Ангелов и додаде дека кога ќе биде изгаснат, ќе имаат повеќе информации за пожарот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран