Утрински Весник
Македонија

Амбасадорката Агелер на средба со претседателот на Собранието, Митрески

Американската амбасадорка во земјава Ангела П. Агелер денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија.

Како што е објавено на веб страницата на Собранието, амбасадорката Агелер ќе одржи протоколарна средба со претседателот на Собранието, Јован Митрески.

Можете да прочитате

Синоќа во Битола и битолско казнети 18 пијани возачи

ВМРО-ДПМНЕ: На СДС и ДУИ како малку да им беше што го уништија стандардот на граѓаните, па во заминување ги зголемуваат цените во Катастар и до 300%

СДСМ: Поголеми плати во новиот мандат, 1.000 евра просечна и 600 евра минимална плата