Утрински Весник
Спорт

Александар Јончевски е нов тренер на КК Кожув

Александар Јончевски е нов тренер на КК Кожув

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Јончевски, е нов шеф на стручниот штаб на екипата на Кожув. Јончевски денеска постигна договор со раководството на гевгелискиот клуб.

dobivaj vesti na viber

Јончевски пред неколку дена замина од Косово каде беше на кормилото на Трепча од Митровица.

„Селекторот на македонската репрезентација Александар Јончевски е повторно тренер на нашиот тим. Искусниот Јончевски веќе од утре го презема нашиот состав, а досегашниот стратег Апостолов ќе му биде асистент. На Алек му посакуваме добредојде назад во црвено-белата фамилија“, објавија од КК Кожув.

Досегашниот предводник на Кожув, Апостоли Апостолов останува во стручниот штаб како асистент на Јончевски.

Можете да прочитате

„Го молевме и му викавме дека не може“ – потресна исповед на Јелена Ѓоковиќ за деновите кога Новак сакал да го напушти тенисот

Ферстапен ја донесе конструкторската титула за Ред бул во Сузука, двоен подиум за Мекларен

Де Јонг се повреди, ќе отсуствува до ноември