Утрински Весник
Македонија

Ако е јунак, Силјановска-Давкова ќе упати раскинувачка нота до Атина, вели Ванковска

Vankovska 2 800x445 1.jpg

Професорката Билјана Ванковска, која во првиот круг од претседателските избори беше дел од седумтемина кандидати, во објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ напиша дека иако нејзината тогашна противкандидата, а сега официјална претседателка Гордана Силјановска-Давкова, не го спомнала уставното име Северна Македонија, неа се уште, како што вели, ја жеже и пече придавката „северна“ на сите документи, патокази, дипломи и пасоши.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите