Утрински Весник
Спорт

Ја видовте ли кацигата на Хамилтон за Сузука?

Ја видовте ли кацигата на Хамилтон за Сузука?

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон можеби не доминира како порано во Формула 1, но за Јапонското ГП овој викенд дефинитивно ќе ја има „најкул“ кацигата меѓу 20-те Ф1 возачи во Сузука.

dobivaj vesti na viber

ФИА во 2020, конечно, го тргна ограничувањето на бројот на дизајни на кациги за возачите, и Хамилтон го искористи тоа за дизајн во соработка со јапонскиот илустратор Хаџиме Сорајама со уникатна флуоресцентна лента на центарот на кацигата, која се „пали“.

Навистина посебно.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања