Утрински Весник
Македонија

57-годишна жена прегазена на улица во Кичево

Кривична пријава против две лица од Скопје за давање поткуп на вработена во Одделението за урбанизам

Вчера, околу 21.30 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на улицата 11 Септември во Кичево, патничко моторно возило „ауди“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од М. Ш. (37) од Кичево, удрило во пешакот М. С. (57) од Кичево.

dobivaj vesti na viber

По несреќата, М. С. била пренесена во Општата болница Кичево, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на ОВР Кичево.

Можете да прочитате

Дел од улиците во Скопје денеска и утре ќе бидат затворени за сообраќај

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер