Утрински Весник
Македонија

187 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 187 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 29 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за користење мобилен телефон при возење, седум мерки за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можете да прочитате

Собранието го донесе Законот за спорт

Собранието го изгласа пакетот закони за платите на функционерите

Државниот обвинител Коцевски на средба со евроамбасадорот Гир