Утрински Весник
Македонија

147 санкционирани возачи во Скопје, 19 без возачка

Sankcionirani Vozachi 4.webp.webp

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (07.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 147 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, пет мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, девет санкции за користење мобилен телефон при возење.
Изречени се шест мерки за некористење сигурносен појас, пет санкции за непрописно престројување при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

Можете да прочитате

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност

Пријавени 47 нови случаи на голема кашлица, вкупно има 746 заболени во државава