Утрински Весник
Моја Кујна

Тортиљи со кашкавал

Кога сте во потрага по брз и вкусен појадок, излегува нешто толку едноставно, а толку вкусно
Можете и со купечки тортиљи, но домашните се многу по вкусни, а се прават ептен брзо. Замесете меко тесто од состојките и поделете го на 10-12 топчиња. Оставете ги да одморат 10-15 минути. Секое топче расукајте го или оформете го со рацете на намрсена површина, па печете го во загреана тава дури не добие светло кафена боја од двете страни. Ставете рендан кашкавал и преклопете на пола. Може да ја запечете од двете страни на тава или на тостер. Послужете дури е топла. Јас додадов и перце од млад кромид и салата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascooking) on

Можете да прочитате

Нутриционистите откриваат зошто луѓето имаат потреба од благо

utrinskilogin

Чоколадни бомбици (4 состојки)

Сладолед од 1 состојка? Дааа и тоа здраво